Profesionalita a zkušenost pro "Váš Den"

O mně aneb jak si vybrat správného fotografa


Ahoj, jmenuju se Honza, žiju v Praze a pocházím z Písku, kam se často a rád vracím za focením, rodinou i přírodou. Profesionálně fotím už přes deset let, za tu dobu jsem nafotil stovky zakázek, většinu z nich v Čechách. Fotím hlavně svatby, portréty a rodinné fotografie, reportáže a maturitní plesy - pro ty jsem s kolegou Dominikem založil značku agenturu Fotoplesu.cz.

Focení mne provází už od dětských let, zlom přišel na střední škole - začal jsem s focením portrétů na kinofilm a vyvoláváním vlastních černobílých fotek, a u focení lidí jsem vlastně zůstal až dosud. Je to žánr focení zahrnující trochu psychologie, trochu štěstí ve správném načasování, hlavní aspekt je pro mne ale vytvoření takové atmosféry, ve které si klienti focení užívají.

Jsem-li mezi kandidáty, ze kterých vybíráte fotografy pro focení Vašeho svatebního dne, podstatnými kritérii mimo samotného portfolia jsou především dobré reference, ochota podělit se s klienty o své zkušenosti a know-how a obecně pracovat tak, aby Váš svatební den proběhl zcela hladce a bez zbytečných komplikací a já věřím, že v tomhle oboru mám vážně co nabídnout.

Rozsáhlé zkušenosti

Během deseti let jsem nafotil už přes sto svateb v nejrůznějším prostředí. Rozmanitost klientů, programu, počasí i prostředí mi zajistila dostatečné zkušenosti pro jakoukoliv situaci, dostatečnou dávku předvídavosti i citlivý přístup bez zbytečného stresu z průběhu svatby. Dokážu přesně odhadnout kdy nesmím pustit foťák z ruky, ale i kdy naopak mohu zvolnit, pomoci s organizací svatby či třeba asistovat s montáží dekorací.

Specifickou přípravu vyžaduje obřad v kostele s církví danými pravidly chování, úplně odlišný přístup si mohu dovolit třeba u zahradní slavnosti či svatby někde na louce za statkem. Svou roli hraje i roční období, mění se úhel a síla slunečního svitu, množství času na focení je pak v létě a na podzim úplně jiné, stejně tak i charakter krajiny a nakonec i nálada fotografií.

Svatba je komplexní záležitost, každá má specifický harmonogram, je třeba zodpovědět si spoustu otázek - kdy jít fotit novomanželské portréty, kde to bude fajn, jak dlouho to bude trvat a zda se mezitím nebudou hosté nudit, zda koukat či nekoukat do foťáku, jak pózovat, jak vlastně celý svatební den s fotografem spolupracovat; tyhle a spoustu dalších drobných detailů a otázek spolu probereme na nezbytném osobním setkání.

Zachycení jedinečných momentů

Nejraději fotím celodenní svatby, průběh dne od ranních příprav až po portréty v západu slunce. Fotky pak vypráví příběh celého dne a skvěle připomenou všechny drobné i zásadní životní momenty. Mou přítomnost přestanete velmi rychle vnímat, během obřadu ani nebudete vědět že Vás fotím a celý den si užijete.

Fotím profesionální technikou, vozím sebou dva profi foťáky, fotky doma bezpečně zálohuju, třídím a edituju. Výsledných finálních fotek z celodenní svatby bývá kolem 350.

Rád Vám zašlu detailní nabídku a zodpovím jakékoliv dotazy k mé práci. Nebojte se mne kontaktovat :)

Jan Herch

Jan Herch